Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size, Notice
In Stock
$7.67
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesi...
Item 64MY34
$7.67
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 5 in |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | Notice |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ND_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text