Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesi...
Item 64MY31
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 7 in |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text