Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesi...
Item 64MY32
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Notice |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ND_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text