Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.53
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Label: Polyester, Adhesi...
Item 64MY33
$6.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Notice |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 3-1/2 in |
| Width | 5 in |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ND_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text