No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$7.54
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT84
$7.54
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Legend | No Smoking, Matches Or Open Flames |
| Printed Language | English |
| Width | 5 in |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Header | Warning |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | LCU6-0115-RD_5x3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Matches Or Open Flames, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text