No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.62
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT82
$15.62
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 14 in |
| Sign Header | Warning |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking, Matches Or Open Flames |
| Mfr. Model # | LCU6-0115-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Matches Or Open Flames, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text