No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.25
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT83
$8.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking, Matches Or Open Flames |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Warning |
| Width | 7 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Mfr. Model # | LCU6-0115-RD_7x5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Matches Or Open Flames, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text