No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.25
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT53
$8.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Warning |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 7 in |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 5 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU6-0057-RD_7x5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text