No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.62
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT52
$15.62
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 14 in |
| Sign Header | Warning |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU6-0057-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text