No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT50
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Warning |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Height | 7 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Mfr. Model # | LCU6-0057-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text