No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$9.20
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63LA07
$9.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 5 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Width | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Danger |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text