No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.16
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63LA05
$15.16
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Danger |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text