No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63LA06
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Height | 3-1/2 in |
| Width | 5 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text