No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63LA04
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Danger |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 7 in |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text