No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$9.20
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KE25
$9.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text