No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KE24
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 5 in |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text