No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.16
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KE23
$15.16
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Danger |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text