No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KE22
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Sign Header | Danger |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text