No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$7.54
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 48WP93
$7.54
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Matches Or Open Lights |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 3-1/2 in |
| Width | 5 in |
| Sign Header | Danger |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | LCU4-0532-RD_5x3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Matches Or Open Lights, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text