No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.62
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 48WP91
$15.62
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Danger |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking Matches Or Open Lights |
| Mfr. Model # | LCU4-0532-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Matches Or Open Lights, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text