No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 48WP89
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Danger |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | No Smoking Matches Or Open Lights |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU4-0532-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Matches Or Open Lights, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text