No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.67
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63LA01
$7.67
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | Danger |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 5 in |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-ND_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text