No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KZ97
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Danger |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text