No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.53
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KZ99
$6.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Width | 5 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-ND_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text