No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KZ98
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Restricted Area No Smoking At Any Time |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | Danger |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | LCU4-0572-ND_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Restricted Area No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text