No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.67
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KY43
$7.67
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Height | 5 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-ND_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text