No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KY40
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Danger |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text