No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.67
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KE19
$7.67
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Sign Header | Danger |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-ND_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text