No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KE16
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Danger |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text