No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.53
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KE18
$6.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Header | Danger |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 5 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-ND_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text