No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KE17
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-ND_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text