No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$6.71
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 49DT82
$6.71
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | Caution |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames |
| Printed Language | English |
| Width | 5 in |
| Height | 3-1/2 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Mfr. Model # | LCU3-0304-RD_5x3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Caution No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text