No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$14.30
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 49DT80
$14.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Width | 14 in |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Caution |
| Mfr. Model # | LCU3-0304-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Caution No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text