No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$7.12
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 49DT81
$7.12
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Caution |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 7 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Height | 5 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Mfr. Model # | LCU3-0304-RD_7x5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Caution Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text