No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$9.20
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KY49
$9.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Header | Danger |
| Height | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text