No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.16
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KY47
$15.16
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Danger |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text