No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KY46
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text