No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KY48
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 5 in |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame In This Area |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Danger |
| Mfr. Model # | LCU4-0559-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Or Open Flame In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text