No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.67
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KL37
$7.67
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 5 in |
| Sign Header | Danger |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-ND_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text