No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.41
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KL36
$6.41
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Sign Header | Danger |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Width | 5 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 3-1/2 in |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-ND_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text