No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KL34
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Sign Header | Danger |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-ND_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text