No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.75
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Label: Polyester, Adhesive...
Item 63KL35
$11.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Danger |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Width | 14 in |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-ND_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Danger Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text