No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.25
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT47
$8.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 5 in |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Header | Warning |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking |
| Mfr. Model # | LCU6-0056-RD_7x5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text