No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT44
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Header | Warning |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | No Smoking |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU6-0056-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text