No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.85
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 48WT46
$15.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Warning |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Height | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU6-0056-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Symbol and Text