No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.35
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 48WN35
$8.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Header | Caution |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Height | 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | LCU3-0316-RD_7x5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Caution Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text