No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.62
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 48WN34
$15.62
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Caution |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU3-0316-RD_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Caution Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text