No Smoking Caution Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Caution Reflective Label: Reflect...
Item 48WN32
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Caution |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | LCU3-0316-RD_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Caution Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text