Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$9.20
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MY40
$9.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 7 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text