Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MY37
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Notice |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text